Продаж землі у системі Прозорро.Продажі

Сьогодні можна продати землю через систему Prozorro. Ця система дає можливість проводити відкриті аукціони, не забрудненою корупційними схемами та різними видами шахрайства. Щодо продажу земельних ділянок, тобто паїв громадян, то ВР прийняла закон, який дозволяє продавати такі ділянки з 1 липня 2021 року за підтримки сайтів системи Prozorro.

Сайти, які працюють у системі Prozorro

Українська універсальна біржа працює в системі Prozorro. На ній є шанс купити земельну ділянку або, навпаки, продати її. Для участі в аукціоні достатньо пройти примітивну реєстрацію та внести гарантійний внесок.

Україна пішла стежкою більш розвинених країн і запровадила аукціон з продажу земельних ділянок. Раніше земля, ймовірно, успадковувалася, а не від усіх. Наприклад, ті мешканці, які працювали в селах, отримували у розпорядження землю, що нереально сказати про жителів міст. Ця специфіка надавала знамениту перевагу селянам, вони можуть здавати землю в оренду та отримувати дохід. У свою чергу, мешканці міста позбавлені такої можливості. Як наслідок Верховною Радою України був розроблений закон, який дозволяє кожному громадянину України користуватися землею відповідно до Конституції.

Де купити земельні ділянки?

Земельні аукціони підтримуються прозорими аукціонами, йдеться на веб-сайті УУБ. Скасування мораторію дає можливість проводити відкриті торги. Земля буде продаватися за ринковими цінами. Відтепер не буде сірих схем, які б оберталися навколо сірого ринку землі. Відтепер створений відкритий та сумлінний ринок землі https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/, який діє у всіх розвинених країнах.

Взяти участь може будь-який громадянин України. Однак наразі є рамки для отримання землі. Скажімо, одній людині дозволено купувати не більше 100 гектарів. Впровадження ринку землі позитивно вплинуло не тільки на громадян, які мали можливість продати чи купити свою землю, а й з державної скарбниці. За підтримки такого ринку бюджет країни буде регулярно поповнюватися грошима. Відтепер не буде жодних обманів щодо ринку землі, і це чудова новина.